البرزسل

از 1 تا 10 به ازدواج خود چه نمره ای می دهید ؟

نویسنده: تك طب
5 خرداد 98 ساعت 20:45
از 1 تا 10 به ازدواج خود چه نمره ای می دهید ؟

در مقیاس ۱تا ۱۰، چگونه ازدواج خود را ارزیابی می کنید؟

یکی از دوستان خوبم اخیرا به من جمله ای گفت که شوهرش، جو، که مشاور ازدواج است، به طور مرتب به درمان جوهای خود می گوید: " هیچ چیز قدرتمندتر از ازدواج خوب نیست، و هیچ چیزی آسیب زننده تر از یک ازدواج بد نیست."

به طور معمول، اغلب ازدواج ها به خوبی شروع می شوند، اما در جایی در طول این سفر، زمانی که تلاش برای ترکیب دو زندگی بسیار متمایز به یک واقعیت تبدیل می شود، همسران درک می کنند که آن ها باید خود را رها کنند تا در سطح یک ازدواج خوب بمانند، زیرا یک ازدواج خوب نیازمند تلاش مداوم است.

این که ازدواج خوب، بد یا متوسط باشد، تاثیر عظیمی بر پایه و اساس خانواده و بافت جامعه دارد. یک ازدواج خوب نیروبخش است و ثبات زندگی خانوادگی را تامین می کند و در نهایت جامعه را می سازد. از طرف دیگر، ازدواج بد، بنیان خانواده را به سست می کند، جامعه را مسموم می کند، و اغلب زخم عمیقی بر قلب کودکان این زوج ها می گذارد و محیط ناامنی برای آن ها ایجاد می کند. افرادی که در یک زندگی بد هستند اغلب احساس ناخوشایند و غیرقابل قبول می کنند. قرار گرفتن در ازدواج بد می تواند قلب جوان و پیر را به طور یک سان شبیه کند؛ همه به دنبال معنا، هدف، حقیقت و عشق حقیقی می گردند.

در مقیاس از 1 تا 10، شما چگونه ازدواج خود را ارزیابی می کنید؟ همه زوج ها در مقیاس های بالا و پایین نوسان می کنند، اما کلید دستیابی به تعادل در بالاترین حد، شناخت اهداف ازدواج شما و تعهد روزانه برای انجام آن است.

هدف ازدواج شما چیست؟ در نهایت، هدف ازدواج شما رسیدن به بهشت است، اما در اینجا روی زمین، این است که در جستجوی خداوند هم باشیم، و شاهد عشق خداوند به بشر از طریق عشقی که به همسر خود دارید باشد. تعهد خود را برای دوست داشتن همسر خود، حتی اگر این قدر دوست داشتنی نیستند داشته باشید. وقتی این کار را انجام دهید، عشق خداوند را به شیوه ای عمیق تجربه می کنید و پیوند زناشویی تان تقویت می شود.

چیزهایی وجود خواهند داشت که به طور مداوم شما را در مورد همسرتان ناراحت خواهند کرد، اما قبل از این که درگیر نزاع شوید، از خودتان بپرسید " آیا این نبرد ارزش جنگیدن را دارد؟" نبرد خود را عاقلانه انتخاب کنید. بگذارید که چیزهای کوچک بروند و برای چیزی که در ازدواج شما هدف اساسی است مبارزه کنید. تمام گوشه های ناهموار زندگی را که هرگز نمی توان آن را صاف کرد و تمام خطاهایی را که هرگز ریشه کن نخواهند شد، تعیین کنید، واقعیت را بپذیرید و بزرگ ترین دیدگاه ممکن برای ازدواج خود را توسعه دهید. با مواد خامی که شما و همسرتان در ابتدا به عنوان دو انسان ناقص با دو شخصیت متمایز برای ازدواج به ارمغان می آورید، بهترین ازدواج ممکن را با لطف خداوند ایجاد کنید.

فصل های مختلف زندگی لذت ها و چالش های مختلف ازدواج را به همراه می آورند. به طور کلی، زوج ها در فصل های شاد زندگی به راحتی در کنار هم هستند، اما فصول چالش ها، سعی می کنند که انعطاف پذیری عشق زوج را امتحان کنند. چند مثال ممکن از تغییرات فصلی که زندگی معمولی حاضر را به چالش می کشند میتوان به از دست دادن شغل، مرگ یک کودک، یک کودک با معلولیت، یک حادثه، یک بیماری جدی اشاره کرد. این آزمایش ها پتانسیل ازدواج قوی تر را ایجاد می کنند و آسیب قابل توجهی به آن ها وارد می کنند. بدانید که فصل های دشوار خودشان را نشان می دهند و عاقلانه است که هر روز در ازدواج خود سرمایه گذاری کنید و بدین ترتیب یک بنیاد قوی بسازید. به این ترتیب، وقتی طوفان های زندگی به ناچار وارد می شوند، تا جایی که ممکن است آماده هستید.

فکر کنید که بگوییم اغلب زوج ها تمایل دارند تا هر زمان که ممکن است حداکثر ۱۰ امتیاز داشته باشند. به این فکر کنید که امروز ازدواج تان کجا است، جایی که در گذشته بوده و با ایجاد یک برنامه به عنوان یک زوج می خواهید بدانید که تا سال آینده کجا هستید. چطور می توانید رتبه خود را بهبود بخشید و برای کمک به ماندن در آنجا چه فداکاری لازم است؟

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره از 1 تا 10 به ازدواج خود چه نمره ای می دهید ؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ازدواج ، زناشویی ، ازدواج موفق ، ارزیابی ازدواج ، عوامل ازدواج موفق ، ازدواج سفید ، ازدواج موقت ، ازدواج به سبک ایرانی ، ازدواج مجدد ، مشاوره ازدواج ، راهنمایی ازدواج ، راهکارهای ازدواج ،