البرزسل

چگونه در زندگی زناشویی از بحث کردن جلوگیری کنیم

نویسنده: تك طب
7 خرداد 98 ساعت 14:08
چگونه در زندگی زناشویی از بحث کردن جلوگیری کنیم

چگونه قبل از شروع بحث آن را تمام کنیم؟

در اینجا به پنج بحثی که در هر خانواده رخ می دهند و پاسخ های هوشمندانه ای که شما می توانید برای رد کردن تعارض از آن استفاده کنید اشاره شده است.


1.: " تو اشتباه می کنی، من نمی خواهم که این حرکت در خانه اتفاق بیفتد."

پاسخ هوشمندانه: دفاع نکنید، فقط مسیر را منحرف کنید. بگویید: " این نظر شما است و شما حق دارید. اما اکنون، بگذارید توافق کنیم که مخالف باشیم و فقط یک شب خوب داشته باشیم". با بیان واضح و رد کردن این موضوع بدون اضافه کردن سوخت به آتش، هوشمند به نظر می رسید.2. بحث مالی: "ما استطاعت آن را نداریم"

پاسخ هوشمندانه: بر روی حقایق تمرکز کنید. بگویید: " بیایید بنشینیم و جریان مالی خانه را بررسی کنیم. " با به اشتراک گذاشتن محسبات هزینه های خود، خواهید دانست که چه کارهایی می توانید انجام دهید و از پس هزینه های چه کارهایی برنمیاید.

3. نمی توانم باور کنم که تو به برادرت می گفتی که من بی کار هستم. من قصد نداشتم تا زمانی که کار دیگری پیدا کنم به کسی بگویم.

پاسخ هوشمندانه: ایجاد کنترل مرزی. بگویید: "قبل از اینکه ما با خانواده شما شام بخوریم، اجازه دهید قبول کنیم که کدام موضوعات خصوصی در مقابل موضوعات عمومی هستند". شاید مسائل سلامتی اخیر و بی ثباتی شغلی چیزهایی هستند که شما نمی خواهید کسی بداند. همه، حتی همسر شما، انتظار متفاوتی از آنچه که چه مسائل خصوصی در برابر عمومی وجود دارد، دارد. اگر از همسر خود انتظار دارید که ذهن شما را بخواند، در را برای مبارزه باز کرده اید. قبل از شروع بحث از آن پیشگیری کنید.

4. من همیشه همه کارها را انجام می دهم: "من باید غذا را آماده کنم، از بچه ها نگهداری کنم و به همه میهمانان خوش آمد بگویم، در حالی که شما در حال استراحت و نوشیدن آبجو با چند نفر از دوستانتان در اتاق نشیمن هستید."

پاسخ هوشمندانه: هر آنچه که می خواهید درخواست کنید. دقیق باشید. بگویید: " سه چیز هست که من دوست دارم برای مهمانی شام انجام دهید: ۱) به نانوایی بروید و نان تازه بخرید. ۲) وقتی مهمانان می رسند، لطفا به آن ها خوشامد بگویید و به همه نوشیدنی تعارف کنید ۳) زمانی که وقت شام  است، به من کمک کنید غذا را از آشپزخانه بیاورم. می توانی این کار را بکنی؟ " تحقیقات نشان می دهد که گرفتن تعهد باعث می شود فرد به احتمال بیشتری از آن پیروی کند.

5. بحث تکنولوژی: " برای یک ساعت بیا پایین و کامپیوترت رو خاموش کن"

عکس العمل هوشمندانه: انتقاد مثبت کنید. بگو، میدونی، واقعا دلم واسه شرکت تو تنگ شده. دوست دارم بشنوم چی میخوای بگی میشه تو اتاق پذیرایی به من ملحق بشی تا یه نوشیدنی بخوریم؟  شکایت نکنید، فقط توضیح بدهید. وقتی از او تعریف و تمجید می کنید، چیزی را که می خواهید بدست خواهید آورد.

با این پنج پاسخ هوشمندانه شما می توانید از بحث های غیر ضروری فرار کنید، بنابراین زمان های خانوادگی آن چیزی است که باید باشد - زمان های خوب-.

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چگونه در زندگی زناشویی از بحث کردن جلوگیری کنیم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: زناشویی ، زندگی زناشویی ، بحث کردن ، جلوگیری از بحث کردن ، روش بحث کردن ، مشاور زناشویی ، مطالب زناشویی ، مقالات زناشویی ، رابطه زناشویی ، بالا گرفتن بحث ، جمع کردن بحث ،