البرزسل

روغن خراطین یا زالو

نویسنده: تك طب
12 خرداد 98 ساعت 13:31
روغن خراطین یا زالو

روغن خراطین یا زالو

در طب سنتی از روغن خراطین و روغن زالو به منظور افزایش حجم اندام های بدن استفاده می کردند.  هر دو روغن از طریق پوست جذب می شود و استفاده موضعی دارد. تفاوت عمده خراطین و زالو در تاثیرگذاری آن است. تفاوت دیگر آن در مواد اولیه آن ها می باشد. برای روغن خراطین از کرم های خاکی خشک شده استفاده میشود اما در تولید روغن زالو از نمونه زالوهای خشک شده استفاده می شود. قبل از تهیه هردو روغن باید کرم ها روده شویی شوند.

تفاوت روغن خراطین با زالوی طبی در اثر گذاری

هر دو روغن به منظور افزایش سایز اندام ها استفاده می شوند اما تفاوت اثرگذاری آن بر افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. از جمله می توان به مزاج های متفاوت افراد اشاره کرد. تاثیر روغن خراطین بر افرادی با مزاج گرم بیشتر از روغن زالو می باشد. تحقیقات نشان داده که تعداد آنزیم ها در روغن زالو نسبت به خراطین بیشتر است. روغن زالو از روغن خراطین قوی تر است و دارای خواص بیشتری می باشد. روغن زالو بیش از ۱۰۰ نوع آنزیم پروتئینی دارد. آنزیم هایی نظیر هیرودین، هیستامین و هیلارونیداز که بهترین و قوی ترین آنزیم های ضد انعقاد در طبیعت هستند. یعنی زمانی که روغن زالوی طبی را مورد استفاده قرار می دهید بسیاری از مویرگهایی که در بدن به واسطه رسوبات یا لخته های خونی مسدود شده اند بازگشایی خواهند شد. بیشتر اقایان از روغن زالو و بیشتر خانم ها از روغن خراطین استفاده می کنند.

مخلوط روغن زالو و خراطین

درسالهای دور استفاده از روغن مخلوط روغن زالو و خراطیندر قبایلی که از قوانین چند زنی پیروی می کردند رواج بسیاری داشته است. ابوعلی سینا استفاده از نور و گرمای مستقیم خورشید را برای تهیه روغن توصیه می کرده در صورتی که در کشورهای آسیایی دور از حرارت و گرمای غیر مستقیم در ساخت مخلوط روغن زالو و خراطین بهره می گرفته اند. اما اکنون با بهره گیری از علم و تجربه به صورت همزمان فرمولی ویژه برای ساخت روغن میکس زالو خراطین به دست آمده است. در این فرمول علاوه بر نسبت مشخص از خراطین و زالو طبی  (60 درصد زالو و 40 درصد خراطین) مقداری از انواع داروها یا روغن های گیاهی مانند روغن زیتون، روغن کنجد و... به آن اضافه می شود تا نتیجه نهایی چندین برابر شود.

جهت خرید روغن خراطین اصل روی این لینک کلیک نمایید

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره روغن خراطین یا زالو نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: روغن خراطین ، روغن زالو ، موارد مصرف روغن خراطین ، خرید روغن خراطین ، روغن خراطین طب سنتی ، روغن زالو یا خراطین ، روغن زالو بهتر است یا خراطین ، خواص دارویی روغن خراطین ، ترکیب روغن خراطین و روغن زالو