البرزسل

ترکیبات موجود در روغن خراطین

نویسنده: تك طب
22 خرداد 98 ساعت 20:36
ترکیبات موجود در روغن خراطین

ترکیبات موجود در روغن خراطین

روغن خراطین یکی از روغن های طبیعی گیاهی و حیوانی است که ترکیبی از کرم خاکی و سایر روغن ها می باشد. این روغن به علت طبیعی بودن هیچ گونه ضرری برای بدن ندارد و با بدن بسیاری از انسان ها سازگار می باشد.

روغن خراطین خود به تنهایی باعث افزایش جریان خون می شود، روغن های گیاهی که به آن اضافه می شوند نیز این خاصیت را تشدید می کنند. دانه های جوز هندی و میخک خاصیت سفت کنندگی دارند که برای سفتی سینه زنان و آلت مردان کاربرد دارند.یکی از روش های تهیه روغن خراطین با روغن کنجد و جوز هندی در زیر آورده شده است

مواد لازم برای ۳۰۰ گرم روغن :

1-) ۲۰ گرم روغن کنجد ۲- ) ۵ عدد جوز هندی ۳-) ۱۰ گرم پودر کرم ایزنفتیدا  ۴-) ۵ عدد زالو در صورت تمایل

روش تهیه : ابتدا جوز هندی را بطور کامل پودر نموده و سپس در ظرفی نگهداری میکنیم . پودر کرم را در روغن ریخته و ذر ظرف سر بسته نگهداری میکنیم . هر ۲ روز یکبار ظرف را تکان داده تا کاملا در روغن حل شوند .

زالو را میتوانید در کنار پودر به روغن اضافه کنید . پس از ۱ ماه روغن را با حرارت ۴۰ درجه به مدت ۳۰ دقیقه در اون گرم میکنیم . روغن را از صافی رد کرده و در بطری های ۳۰ میلی لیتر سر بسته و دور از نور خورشید قرار می دهیم .

در تهیه روغن خراطین برخی به جای روغن کنجد از روغن زیتون استفاده می کنند. برخی هم روغن کنجد و هم روغن زیتون را به صورت ترکیبی اضافه می کنند.

جهت خرید روغن خراطین اصل روی این لینک کلیک نمایید

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره ترکیبات موجود در روغن خراطین نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: روغن خراطین ، ترکیبات موجود در روغن خراطین ، طرز تهیه روغن خراطین ، روغن خراطین اصل چگونه است ، ترکیبات روغن خراطین ، خواص کرم خراطین ، روش تهیه روغن خراطین ، بوی روغن خراطین ، طرز تهیه خراطین