البرزسل

سایز بیضه ها در افراد

نویسنده: تك طب
17 تیر 98 ساعت 11:28
سایز بیضه ها در افراد

سایز بیضه ها در افراد

از آن جایی که بیضه ها نقش عمده ای در بروز ویژگی های مردانه در نوزادان پسر دارد، باید  از همان بدو تولد بررسی بیضه های نوزاد صورت گیرد. در برخی موارد، ممکن است بیضه نوزاد پسر دچار تغییر شکل شده یا جای اصلی خود نباشد، به همین دلیل می تواند ایجاد مشکل کند. به همین علت اهمیت بررسی حجم و اندازه بیضه ها را نشان می دهد.

باید از همان لحظه تولد نوزاد پسر، بیضه نوزاد به وسیله متخصص اطفال بررسی شود. پزشک متخصص به ارزیابی بیضه ها پرداخته و شکل طبیعی و محل قرارگیری داخل کیسه را بررسی می کند. در صورت وجود هر گونه اشکال در شکل ظاهری و یا اندازه والدین را از خطر ناباروی و عقیم بودن مطلع کرده و روش درمانی را ارائه می دهد. بهتر است درمان خیلی سریع صورت گیرد زیرا عدم درمان به موقع تا زیر یک سالگی حتی ممکن است باعث عقیم شدن کودکشود.

به طور کلی و تقریبی اندازه بیضه نوزاد به صورت زیر است: قطر بیضه ها ۴/۰ به اضافه و یا منهای ۱.۴ سانت است

مطالعه ای بر روی ۱۰۰۰ کودک مدرسه ای بین سنین ۸ تا ۱۶سال به منظور تعیین حجم طبیعی بیه ها انجام شد. در طی ۸ سال حجم بیضه به طور متوسط ​​۱.۴ میلی لیتر بود. این افزایش با میزان ۰.۵ میلی لیتر در سال همراه بوده  تا زمانی که در سن ۱۱ سالگی به ۲.۹ میلی لیتر رسید.

افزایش ۱.۶ میلی لیتر رشد بیضه بین افراد ۱۱ تا ۱۲ سال ثبت شد. این رشد شتاب دهنده با سرعت حدود ۲.۵ میلی لیتر به ۴.۰ میلی لیتر در سال ادامه می یابد، به طوری که حجم بیضه در ۱۶ سالگی، به طور متوسط ​​۱۶.۶ میلی لیتر می شود.

جهت سفارش دستگاه افزایش سایز اینجا کلیک کنید

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره سایز بیضه ها در افراد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: درد بیضه ، اندازه بیضه در مردان ، کوچک کردن بیضه ، راههای بزرگ کردن بیضه ، بیضه چیست ، روشهای بزرگ شدن بیضه ، سلامت بیضه ، کار بیضه ، درد کمر و بیضه ، انواع بیماری های بیضه ، افزایش حجم بیضه ، انواع بیضه