البرزسل

فواید تمرینات کگل برای بانوان

نویسنده: تك طب
20 تیر 98 ساعت 13:44
فواید تمرینات کگل برای بانوان

فواید تمرینات کگل برای بانوان

تمرینات کگل در حین بارداری  میتواند درد مادر را کاهش دهد. بدین منظور باید تمرینات جسمانی خاصی برای کاهش ناراحتی عضلانی و درد در طول و بعد از زایمان انجام داده شود.

بهترین نوع ورزش برای اکثر زنان حامله حرکات کششی و تقویت لگن است. این تمرینات از سلامت مثانه، رحم و روده پشتیبانی می‌کنند. تمرینات کگل کنترل مناسبی بر بافت‌های میان‌دوراه و عضلات کف لگن برای زایمان دارد.تمرینات کگل شامل منقبض کردن عضلات کف لگن می‌شود. این تمرین باید بدون شامل کردن عضلات شکم، ساق پا و باسن انجام شود. کگل کمک می‌کند تا جریان غیرارادی مثانه و مقعد متوقف شود. تمرینات کگل به عضلات مثانه و عضلات میان‌دوراه کمک می‌کند، و به این ترتیب ناراحتی‌های زایمان را کاهش می‌دهد و حتی شل شدن بعد از زایمان را نیز از بین می‌برد. کاهش احتمال ابتلا به فعالیت بیش از حد مثانه بعد از زایمان نتیجه‌ی دیگر این تمرینات است.

از آنجا که عضلات لگن در طول زایمان به شدت تحت فشار هستند، زایمان را دردناک می کند از این رو، تمرینات کگل می‌تواند درد ناشی از زایمان را کاهش دهد

همچنین انجام تمرینات کگل می‌تواند لگن زن را پس از زایمان قوی‌تر کند پرولاپس رحم یک بیماری جدی است که با ضعیف شدن عضلات و رباط‌ها همراه است. این بیماری باعث می شود که رحم به واژن به صورت رو به پایین فشار وارد ‌کند و گاهی اوقات سبب بروز تورم، درد و سایر عفونت‌ها ‌شود.

طبق یک مطالعه که اخیرا صورت گرفته، انجام تمرینات کگل به طور روزانه می‌تواند سلامت لگن را بهبود ببخشد و از بروز پرولاپس رحم جلوگیری کند.

جهت سفارش دستگاه حجم دهنده سینه اینجا کلیک کنید

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره فواید تمرینات کگل برای بانوان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کگل ، فواید تمرینات کگل برای بانوان ، ورزش کگل ، تمرینات کگل ، کگل برای مردان ، ورزش کگل برای زنان ، تمرینات کگل برای زنان ، تمرینات ورزشی کگل ، کگل ورزش ، ورزشهای کگل ، فواید کگل