البرزسل

عوارض روغن کرچک

نویسنده: تك طب
27 تیر 98 ساعت 17:30
عوارض روغن کرچک

عوارض روغن کرچک

1:حالت تهوع

مصرف بیش از حد روغن کرچک می‌تواند باعث حالت تهوع بشود. هرچند احتمال بهبود آن هست، اما کنترل نکردن علائم تهوع آور می‌تواند به دی‌هیدراته شدن جدی بدن و عدم تعادل الکترولیت منجر شود. همچنین می‌تواند در ریتم ضربان قلب اختلال ایجاد کند. در مواردی تهوع ایجاد شده به خاطر روغن کرچک ممکن است با استفراغ نیز همراه باشد. حتی با در نظر گرفتن خواص روان کنندگی و ملین‌اش، روغن کرچک، علاوه بر حالت تهوع، می‌تواند به یبوست نیز منجر شود!۲: اسهال

دانه‌های کرچک حاوی رایسین است، یکی از سمی‌ترین مواد شناخته شده. طبق مطالعات انجام شده، هرچند علائم مصرف آن دقیق و مشخص نیستند، اما به احتمال زیاد شامل اسهال هم می‌شوند.

۳:راش های پوستی

مطابق یکی از مطالعات، روغن کرچک پوست را نسبتا تحریک می‌کند. واکنش‌های آلرژیک دیگر استفاده از روغن کرچک خارش وکهیر هستند. این‌ها می‌توانند در محل استعمال روغن به وجود بیایند.

مواردی خاص (هرچند نادر) وجود دارد که تماس روغن کرچک با پوست باعث به وجود آمدن راش‌های پوستی می‌شود. یک راه حل خوب برای این مشکل پاک کردن کامل ناحیه‌ی آغشته شده با آب و صابون است. همچنین می‌توانید از مخلوط سرکه‌ی سیب و آب نیز برای این کار استفاده کنید.

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره عوارض روغن کرچک نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: روغن کرچک ، عوارض روغن کرچک ، مضرات روغن کرچک ، فواید روغن کرچک ، روغن کرچک اصل ، خاصیت روغن کرچک ، مضرات روغن کنجد ، روغن کرچک و پوست ، روغن کرچک صنعتی