البرزسل

عوارض روغن کرچک 2

نویسنده: تك طب
30 تیر 98 ساعت 13:46
عوارض روغن کرچک 2

 مسمومیت با رایسین

در کمال تعجب، دوزی از رایسین به اندازه‌ی چند دانه‌ی کوچک نمک به قدر کافی کشنده هست که یک انسان بالغ را از پا در بیاورد. و بدترین قسمت ماجرا این است که پادتنی برای‌ آن وجود ندارد! رایسین پروتئین سمی موجود در دانه‌های روغن کرچک است که باعث می‌شود سوسک‌ها، پرنده‌ها، و سایر آفت‌ها از آن تغذیه نکنند.طبق گزارشات، بعلیدن مقدار قابل توجهی از رایسین ممکن است به استفراغ و اسهال منجر شود که در صورت استمرار می‌تواند با خونریزی همراه باشند. این امر می‌تواند به دی‌هیدراته شدن شدید بدن و کاهش فشار خون منجر شود. اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، ظرف چند روز، کلیه‌ها و کبد نیز ممکن است از کار بیفتند و همین قضیه منجر به مرگ می‌شود.

گرفتگی های شکمی

در یکی از موارد خودکشی صورت گرفته توسط یک شخص ۵۸ ساله با استفاده از خوردن دانه‌های کرچک، بیمار استفراغ شدید و گرفتگی‌های شکمی مداوم را تجربه کرده بود.

در واقع، رایسین آنقدرقوی است که مصرف مواد آلوده به رایسین می‌تواند باعث گرفتگی عضلات شکمی بشود.

به خاطر همین که به شدت باعث گرفتگی عضلات شکمی می‌شود، یکی از گزارش‌های منتشر شده به طور کلی استفاده از روغن کرچک به عنوان ملین را نهی می‌کند.

روغن کرچک برای کودکان ۲ ساله کاملا قدغن است – چون برای مصرف چنین ملین قدرتمند بیش از اندازه کم سن و سال هستند. در رابطه با کودکان زیر ۶ سال، نیز چون ممکن است نتوانند درباره‌ی علائمی که دارند به درستی صحبت کنند – مصرف روغن کرچک فکر خوبی به نظر نمی‌رسد. کودکان کم سن و سال همچنین ممکن است نسبت به عوارض بالقوه‌ی روغن کرچک حساس باشند. در این زمینه حتما به مشورت و راهنمایی پزشک نیاز است.

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره عوارض روغن کرچک 2 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: فروش روغن کرچک ، عوارض روغن کرچک ، خواص روغن کرچک ، مضرات روغن کرچک ، روغن کرچک برای مو ، ضرر روغن کرچک ، زیانهای روغن کرچک ، خواص روغن کرچک برای پوست ،