البرزسل

پروتز دائمی لب ها

نویسنده: تك طب
23 مرداد 98 ساعت 15:14
پروتز دائمی لب ها
پروتز دائمی لب ها

امروزه برجسته بودن لب ها یکی از معیار های زیبایی به شمار می آید. روش های مختلفی برای حجیم کردن لب ها وجود دارد از جمه تزریق بوتاکس و یا روش های طبیعی مانند استفاده از برخی مواد گیاهی. مشکلی که در این روش ها وجود دارد این است که حجیم بودن لب ها دائمی نیست و از چند ساعت تا چند ماه متغیر است و بعد از این مدت نیاز به ترمیم دارند. همین امر باعث شده است که به دنبال روش دائمی برویم. یکی از این روش ها پروتز دائمی لب می باشد که انواع مختلفی دارد، از جمله پروتزهای سیلیکونی و نخ های گورتکس بافت لب قرار می گیرند.روش جراحی به این صورت است که برای قرار دادن پروتز، قسمت داخلی لب برش داده شده و در لابه لای عضلات لب تونل ایجاد می شود. سپس پروتز را داخل این تونل می گذارند.

این جراحی با ذو روش بیهوشی عمومی و هم با بی حسی موضعی قابل انجام است. اگر فضا و تونل ایجاد شده در لب مناسب نباشد، احتمال جابه جایی زودرس پروتز وجود دارد، اما در بلندمدت بعد از تشکیل کپسول به دور پروتز معمولا دیگر جابه جایی صورت نمی گیرد.

با افزایش سن، شل شدن نسبی عضلات و افتادگی لب ها ممکن است پروتز باعث بد فرمی لب شود. در مورد احتمال حساسیت نیز باید گفت که حساسیت نسبت به سیلیکون خیلی کم است، اما احتمال آن وجود دارد.

اگر هم فرد از گذاشتن پروتز پشیمان شود، می تواند آن را خارج کند، اما باید بداند که مقداری تخریب بافتی خواهد داشت، زیرا حین باز کردن فضا برای گذاشتن پروتز تخریب نسبی بافت صورت می گیرد و موقع برداشتن پروتز نیز خارج کردن کپسول تشکیل شده در اطراف پروتز خود باعث درجاتی از بدشکلی لب می شود.

جهت سفارش روغن حجم دهنده لب اینجا کلیک نمایید

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پروتز دائمی لب ها نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: پروتز دائمی لب ها ، پروتز لب ، لب پروتز ، هزینه پروتز لب ، پروتز لب در خانه ، عمل پروتز لب ، پروتز لب عکس ، فیلم پروتز لب ، پروتز لب با تزریق ژل ، پروتز لب با تزریق چربی ، جراحی پروتز لب ، پروتز لب با لیوان ، پروتز دائمی لب