البرزسل

عوارض پروتز دائمی لب ها

نویسنده: تك طب
24 مرداد 98 ساعت 14:12
عوارض پروتز دائمی لب ها

عوارض پروتز دائمی لب ها

این عمل دارای عوارض زیادی است.عده ای معتقدند قراردادن پروتز در لب به هیچ عنوان نمی تواند زیبایی ماندگاری را ایجاد کند، زیرا هر گونه پروتز در لب می تواند باعث اختلال حرکات و حس طبیعی لب یا باعث ایجاد واکنش، التهاب و عفونت شود، به طوری که فرد مجبور شود پروتز را خارج کند. بنابراین استفاده از پروتزهای لب به دلیل عوارض نسبتا زیادی که دارند خیلی شایع نیستند.

در پروتز دائمی لب ها نمای لب طبیعی نیست. عمل جراحی پروتز لب توسط بعضی جراحان انجام می شود، اما جراحان باتجربه به تدریج از این کار دور می شوند، زیرا پروتزها چند مشکل ایجاد می کنند.

یکی از خصوصیات مهم پر کننده های لب، حفظ لمس و نمای طبیعی لب است، اما پروتز سیلیکون نسبت به بافت طبیعی لب سفت تر است، بنابراین لمس آن طبیعی نخواهد بود.

علاوه بر این، به دلیل ایجاد کپسول و تحریکات موضعی، حرکات طبیعی لب را هم مختل می کند. لب یک عضو بسیار متحرک است و عضلات آن باعث جابه جایی پروتز و تحریکات متقابل می شود.

بنابراین قرار دادن پروتز در لب با پروتزهای سیلیکونی سینه، گونه، چانه و... تفاوت دارد و عوارض آن بسیار شایع تر است.

توجه داشته باشید هر نوع دستکاری در لب با درد و ورم همراه است، اما این حالت ها موقتی هستند. در واقع درد این جراحی خفیف و ورم آن نسبتا شدید است که معمولا تورم اولیه، در مدت یک تا سه هفته از بین می رود.

استفاده از نخ گورتکس نیز برای حجم دهی به لب تقریبا با همین روش جراحی انجام می شود، اما معایب کمتری نسبت به پروتزهای سیلیکونی دارد، گرچه این روش نیز عوارض خاص خود را دارد.

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره عوارض پروتز دائمی لب ها نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: عوارض پروتز دائمی لب ها ، پروتز لب ، لب پروتز ، عوارض پروتز لب ، هزینه پروتز لب ، ضررهای پروتز لب ، عوارض پروتز لب ، مضرات پروتز لب ، معایب پروتز لب ،