البرزسل

وبژگی هایی که ثروتمندان ندارند

نویسنده: امین منصور
14 اردیبهشت 95 ساعت 15:36
وبژگی هایی که ثروتمندان ندارند
هفته نامه صدا - بابک عدالتی: استیو سیبولد (Steve Siebold) میلیونر خودساخته، با این باور عمومی که هر انسانی فرصت ثروتمندشدن را دارد، مخالف است. ولی آیا موفقیت در مسیر شما قرار گرفته است؟ برای پاسخ به این سوال ما 9 نشانه را که لازم است نسبت به آنها محتاط باشید بیان می کنیم. دست است که کسی از آینده باخبر نیست ولی اگر این 9 نشانه را دارید، باید بدانید که در حال فاصله گرفتن از مسیر ثروتمندشدن هستید.

تاکید بسیاری بر پس اندازکردن و صرفه جویی دارید، در حالی که تلاش کافی در کسب کردن درآمد ندارید


پس انداز کردن از فاکتورهای اصلی به دست آوردن ثروت است اما نیازی نیست که شما آنقدر سرگرم پس انداز کردن شوید که از کسب درآمد غافل شوید. فراموش نکنید که ثروتمندان تمرکز بیشتری روی به دست آوردن پول دارند، نه پس انداز کردن آن. سیبولد می گوید که عده بسیاری از مردم زمان خود را صرف جمع آوری کوپن و میانه رو زندگی کردن می کنند و درست در همین موقع فرصت های طلایی را از دست می دهند. او معتقد است که نباید خود را درگیر راه و روش های صرفه جویی کرد، اگر شما می خواهید که همانند یک انسان پولدار فکر کنید، پس نباید از خرج کردن پول واهمه داشته باشید و درعوض باید بر روش های کسب درآمد بیشتر تمرکز کنید.

برخی از متخصصان بیان می کنند که مسئله اصلی این نیست که شما چقدر درآمد دارید، بلکه نکته مهم این است که شما چقدر پس انداز می کنید اما این نباید یک بهانه برای بی اعتنایی کامل به کسب درآمد باشد، برای اینکه پس انداز داشته باشید لازم است که در ابتدا درآمد داشته باشید.

شما آغاز به سرمایه گذاری نکرده اید


رامیت ستهی (Ramit Sethi) در کتاب پرفروش خود با عنوان «به شما یاد می دهم که چگونه ثروتمند شوید»، می گوید که به طور متوسط، میلیونرها حدود 20 درصد از درآمد سالیانه خود را سرمایه گذاری می کنند؛ ثروت آن ها با درآمد هرسالشان سنجیده نمی شود بلکه با مقداری که در طول زمان پس انداز و سرمایه گذاری شده است، محاسبه می شود. هرچه بیشتر پس انداز داشته باشید، بهتر است. ولی اگر مبلغی که پس انداز می کنید خیلی کم باشد، نتیجه دادن این سرمایه گذاری نیاز به زمان زیادی دارد. اما به لطف سرمایه گذاری گروهی شما می توانید عضوی از یک پروژه عظیم سرمایه گذاری باشد و برای دوران بازنشستگی خود پس اندازی کافی داشته باشید.

وابسته به یک درآمد ثابت و مشخصی هستید


مردم عادی انتخاب می کنند که برحسب زمان حقوق دریافت کنند، حال این مبلغ ممکن است یک حقوق مشخص یا براساس ساعات کاری آن ها باشد، این در حالی است که ثروتمندان حقوق خود را براساس نتیجه کار خود دریافت می کنند و اکثر آن ها خوداشتغال هستند. البته بسیاری از انسان های معروف در ازای زمانی مشخص، مبلغی را دریافت می کنند و این آهسته ترین روش برای رسیدن به موفقیت و به باور بسیاری کم ضررترین راه ممکن است.

سیبولد می گوید که یک انسان هوشمند باید بداند خوداشتغالی سریع ترین راه رسیدن به موفقیت و ثروت است. سیبولد توضیح می دهد زمانی که انسان های موفق دست به کسب و کارهای بزرگ در جهت خوشبختی خود می زنند، اکثر مردم به زندگی بخور و نمیر خود رضایت می دهند و شرایط مالی خود را با ماندن در یک شغل ثابت با حقوق متوسط و افزایش ناچیز مزایای سالانه، تضمین می کنند.

دست به خریدهایی می زنید که قادر به پرداخت آن نیستید


اگر خرج هایی بیشتر از درآمد خود بتراشید، هرگز پولدار نخواهید شد. حتی اگر شروع به کسب درآمد بیشتر کردید یا اضافه حقوق بالایی دریافت کردید، به هیچ عنوان از این موقعیت برای تغییر سبک زندگی خود و سعی در توجیه ولخرجی تان نداشته باشید.

گرانت (Grant Cardone) موسس شرکت و یک میلیونر خودساخته است. او بیان می کند که تنها زمانی اقدام به خرید یک ساعت یا خودروی لوکس کرده که از جریان های متعدد و امنی در کسب و کار و سرمایه گذاری هایش، درآمد داشت است. او می گوید حتی زمانی که یک میلیونر شده بود با خودروی تویوتا کمری خود، رانندگی می کرده است. پیشنهاد او این است که با اخلاق کاری خود معروف شوید نه به واسطه خرده ریزهایی که می خرید.

دنبال رویاهای خودتان باشید

اگر می خواهید موفق شوید، پس باید آن چه را که انجام می دهید دوست داشته باشید؛ این به این معنی است که باید رویاها و علایق خود را تعیین کرده و آن ها را دنبال کنید. توماس سی کورلی (Thomas C. Corley) براساس تحقیقی که در پنج سال روی زندگی میلیونرهای خودساخته انجام داده است، اظهار می کند که بسیاری از مردم رویاهای شخص دیگری را دنبال می کنند، مثلا پدر و مادرشان. هنگامی که شما رویاها و اهداف دیگران را دنبال می کنید، در نهایت ممکن است از شغلی که برای خود انتخاب کرده اید ناراضی و دلسرد شوید. او در کتاب «عادات خود را تغییر دهید تا زندگیتان تغییر کند»، می نویسد زمانی که شما کاری خلاف میل خود انجام می دهید، عملکرد و نتیجه این عدم تمایل را بروز می دهد، این کار بیشتر شبیه به تلاش از روی ناچاری برای درآمد و گذران زندگی می شود، زیرا مهم ترین فاکتور برای موفقیت که چیزی جز علاقه نیست، با شما در این راه همراهی نمی کند.

از محدوده آسایش خود خارج شوید


اگر می خواهید که ثروت هنگفتی به دست آورید، موفق باشید یا در زندگیتان پیشتاز شوید، پس لازم است که از همین حالا به عدم اطمینان و آسایش عادت کنید. افراد ثروتمند به شکلی خاص آسایش و راحتی را در عدم اطمینان می یابند.  در طرز فکر طبقه متوسط، آسایش جسمی، روانی و عاطفی هدف اصلی زندگی به شمار می رود.

سیبولد می نویسد که متفکران در سطح جهانی، ابتدا یاد می گیرند که میلیونرشدن کار آسانی نیست و نیاز به آسایش و راحتی در این مسیر می تواند ویران گر باشد. آن ها یاد می گیرند زمانی که در حال انجام یک کار در حالت عدم اطمینان و تردید هستند، آرامش و راحتی خود را پیدا کنند.

برای سرمایه خود هدفی درنظر نگرفته اید


پول بدو عمل به دست نمی آید، باید دست به کار شد، اگر شما می خواهید که ثروتمند شوید لازم است که یک هدف واضح و مشخص داشته باشید؛ شما باید این کار را قبل از برنامه ریزی مالی برای رسیدن به هدفتان انجام دهید. افراد توانگر انتخاب می کنند که با تلاش خود به ثروت دست یابند، این کار نیازمند توجه، دقت، شجاعت، دانش و تلاش بسیار است. این تلاش زمانی نتیجه می یابد که شما اهدافی دقیق و دیدگاهی واضح داشته باشید.

هارواکر (T. Harv Eker) یکی دیگر از میلیونرهای خودساخته است. او در این رابطه می گوید: تنها دلیلی که مردم به آن چه که می خواهند نمی رسند این است که نمی دانند چه چیزی را می خواهند ولی این موضوع برای افراد ثروتمند کاملا واضح است؛ این که می خواهند ثروتمند شوند.

در ابتدا درآمد خود را خرج می کنید و آن چه را که باقی بماند، پس انداز می کنید


اگر می خواهید پولدار شوید، باید پول خود را پس انداز کنید. کاری که اکثر مردم زمانی که یک دلار به دست می آورند این است که این پول را در هر راهی خرج می کنند. دیوید باخ (David Bach) میلیونر خودساخته در این رابطه می نویسد که مردم پول خود را به صاحبخانه، شرکت کارت اعتباری، هزینه های تلفن، دولت و هزینه هایی این چنینی پرداخت می کنند. به جای این که پول خود را صرف هزینه های بی مورد کرده و بعد باقی مانده را نگه دارید، اول پس انداز کنید. حداقل 10 درصد از درآمد ناخالص خود را پس انداز کرده و این روند را به طور اتوماتیک همیشه انجام دهید. باخ می گوید که از این طریق شما هیچ پولی نمی بینید که خرجش کنید و عادت می کنید که بدون پول زندگی کنید.

ثروتمندشدن برایتان غیرممکن نیست


انسان های متوسط فکر می کنند که ثروتمند بودن امتیازی است که تنها به افراد خوش شانس تعلق می گیرد. سیبولد می گوید حقیقت این است که در یک نظام سرمایه داری، شما تمام حقوق ثروتمندشدن را دارید، تنها در صورتی که مایل به ایجاد یک ارزش عظیم برای دیگران باشید. حالا نوبت شماست؛ وقت آن رسیده است که از خودتان بپرسید چرا من ثروتمند نباشم؟ و شروع به اندیشیدن برای برداشتن گام های بزرگ کنید. افراد ثروتمند انتظارات خود را بالا می برند، پس شما هم همین کار را انجام دهید.
لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره وبژگی هایی که ثروتمندان ندارند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ثروتمندان ، رفتار ثروتمندان ، روشهای ثروتمند شدن ، اخلاق ثروتمندان ، روش ثروتمند شدن ، ویژگی ثروتمندان ، کارهایی که ثروتمندان انجام مدهند ، پولدار شدن ، موفقیت ، روش موفقیت ، رفاه مالی