البرزسل

نکاتی در مورد بهبود روابط زناشویی

نویسنده: تك طب
29 اردیبهشت 98 ساعت 15:23
نکاتی در مورد بهبود روابط زناشویی

عشق به تنهایی راهی برای روشن کردن جرقه در ازدواج نیست. اگر در مورد مسائل کلیدی اختلاف نظر دارید مراجعه به یک مشاور ازدواج توصیه می شود. برخی از عادات روزمره ممکن است شما و همسرتان را به هم نزدیک تر کند، با این حال ممکن است شما به این چیزها فکر نکنید. در اینجا هفت نکته شگفت انگیز به منظور بهبود رابطه ازدواج شما آورده شده است که به راحتی می توان آن را انجام داد.

1.در رابطه جنسی، کمیت را به کیفیت ترجیح دهید

وقتی همسران به طور منظم رابطه زناشویی ندارند، ارتباطات فیزیکی دیگر خود را از دست می دهند. کلینیک درمانی ازدواج و سکسولوژی کت ون کریک، نویسنده کتاب " راه حل روابط زناشویی متاهلین"، از بین بردن انتظارات داشتن جلسات عشق بازی طولانی و تکنیکی را پیشنهاد می کند. ده دقیقه تمرکز می تواند لحظات صمیمی تری را نسبت به زوج های بسیاری که سال ها تجربه داشته اند، ایجاد کند. به عبارت دیگر،  این کار می تواند تبدیل به جلسات عاشقانه طولانی تری شود.

2. درباره اختلاف نظرات خود بنویسید

در مطالعات دانشگاهی اوانستون بررسی شده است که زوج هایی که به مدت هفت دقیقه سه بار در سال در مورد کش مکش های زناشویی خود از دیدگاه یک شخص ثالث نوشتند حاکی از رضایت بیشتری نسبت به کسانی که این کار را انجام ندادند بودند. محققان بر این باورند که این موضوع به این دلیل است که گروه نوشتاری قادر به جمع آوری بینش های جدیدی در مورد اختلاف نظرها یا درک بهتر همسرانشان بعد از اینکه خودشان در مورد آنها توضیح دادند داشتند. دفعه بعد که با مرد خود بحث می کنید، سعی کنید جزئیات را از دیدگاه بی طرف یادداشت کنید. ممکن است متوجه چیزی شوید که در آن لحظه حساس از دست داده اید

3. هر روز به مدت 2 دقیقه یکدیگر را بغل کنید و 30 ثانیه همدیگر را ببوسید

کیم بلکهام، درمانگر خانواده و ازدواج، می گوید که اغلب بوسه ها و بغل کردن های افراد سریع  و بدون احساس می باشد. مشکل این کار این است که در آغوش گرفتن های سریع همان حس خوبی را که از صمیمیت فیزیکی حاصل می شود، به شما نمی دهد. بلکهام می گوید هنگامی که ما یکدیگر را لمس می کنیم ماده شیمیایی اکسی توسین در بدن ما پخش می شود و از نظر احساسی افراد را به هم نزدیک می کند. نیازی نیست که زمان مشخصی را تعیین کنید ولی در آغوش گرفتن و بوسیدن های خود را از حد معمول طولانی تر کنید با این کار حس جدیدی را در ارتباطات خود احساس خواهید کرد.

4. با یکدیگر به پیاده روی بروید

اگر شما سعی می کنید تصمیم بگیرید که چگونه باید ضعیف شدن دروس دختر خود را اکنترل کنید، به پیاده روی بروید. هوای تازه، ذهن شما را پاک می کند، همچنین پیاده روی می تواند از آن جهت بسیار به شما کمک کند که احساس کنید شما در یک تیم قرار دارید و نتیجه یکسانی را می خواهید. به لحاظ فیزیکی رفتن به یک مکان باعث می شود که شما به طور ذهنی هماهنگ باشید؛ به طوری که به جای مقابله با یکدیگر کنار هم بایستید.

5. در رستوران کنار یکدیگر بنشینید

 بلکهام می گوید شما ممکن است تمایل داشته باشید که روی صندلی طرف مقابل خود بنشینید، اما با این کار موضع تهاجمی تری دارید. به هر حال، دقت کنید که چطور شما و یک کارفرمای احتمالی در طی یک مصاحبه می نشینید. دفعه بعد که بیرون هستید، سعی کنید یک غرفه بگیرید یا صندلی های جداگانه ای را کنار هم قرار دهید. بلکهام اضافه می کند: به جای بازی کردن در زیر میز، مرد شما می تواند دستش را دور شما حلقه کند و یا زانوی شما را لمس کند، در حالی که می توانید در گوش او نجوا کنید. این کار باعث به وجود آمدن یک موقعیت دوستانه تر و بسیار صمیمی تر می باشد.6. کارهای خوب مرد خود را ارزش دهید

شاید مرد شما مخزن سوخت را پر کرده باشه بدون اینکه شما بگید در حال تمام شدنه یا براتون گل میاره. یک بار در روز به مدت یک هفته، به صورت مخفی چیزی را بنویسید که همسرتان آن را انجام داده و باعث شده که شما احساس خوبی داشته باشید.  کارشناس روابط و روان درمانگر ،کریستینا استینورث پاول، می گوید: بسیاری اوقات، به خصوص در روابط بلند مدت، چیزهای کوچکی که همسران ما برای ما انجام می دهند نادیده گرفته می شوند، که در نهایت منجر به احساس بی میلی شوهران می شود. تهیه یک لیست به شما کمک می کند از نعمت های روزمره ازدواج احساس قدردانی بکنید و اشتراک گذاشتن آن در پایان هفته با همسرتان باعث می شود او احساس قدردانی کند.

7. زمان بندی برای تماشای برنامه های مفید

شما همیشه میدونستید که یک هدف کاربردی برای تماشای دعوای هری و سالی هست، حالا علم آن را تایید می کند. با توجه به تحقیقات انجام شده در دانشگاه راچستر، تهیه فیلم در مورد روابط با یکدیگر، و سپس بحث کردن در مورد آن ها، در کاهش نرخ طلاق به عنوان یادگیری در مورد مدیریت تعارض و دلسوزی موثر است. تماشا و صحبت کردن در مورد فیلم، در محدود کردن زمان به منظور  اینکه زوج ها چقدر نیاز به آموزش مهارت های ارتباط رسمی دارند، بهتر است. می تواند به این دلیل باشد که این نوع فیلم ها که با اختلافات زناشویی جهانی سروکار دارند، بهانه ای برای صحبت کردن در مورد این مسائل را فراهم می کند.

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره نکاتی در مورد بهبود روابط زناشویی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: اموزش روابط زناشویی ، بهبود روابط زناشویی ، زناشویی آموزش ، روابط زناشویی ، اهمیت روابط زناشویی ، درباره روابط زناشویی ، آموزش رفتارهای زناشویی ، روابط سرد زناشویی ، کیفیت روابط زناشویی ، نکات روابط زناشویی ،