البرزسل

روغن خراطین و خواص آن

نویسنده: تك طب
7 خرداد 98 ساعت 14:38
روغن خراطین و خواص آن

روغن خراطین و خواص آن

روغن خراطین از نوعی کرم خاکی ( کرم ایزینیا فتیدا) تهیه می شود. سالیان زیادی از این روغن در طب سنتی آسیا برای کوچکی اندام ها استفاده می شد. خواص این روغن از نظر علمی ثابت شده است.  مکانسیم اصلی که در استفاده از روغن خراطین به منظور افزایش حجم ماهیچه های بدن حاکم است به نوعی شبیه مکانیسمی است که در طب سنتی ایرانی و چینی برای رفع اسپاسم عضلانی استفاده شده است. یکی از دلایل بروز اسپاسم عضلانی گردش خون ناکافی در عروق می باشد که به منظور برطرف کردن این عارضه در طب ایرانی، چینی و هندی از عصاره پیکر کرم خاکی استفاده می شد. با دانستن این مطلب امروزه از آن برای حجیم کردن اندام های بدن مانند سینه، لب، گونه، باسن، حجیم کردن آلت تناسلی آقایان استفاده می شود. همچنین به علت کلاژن موجود در این نوع کرم برای از بین بردن چین و چروک پوست، خط اخم، خط خنده و خطوط پیشانی استفاده می شود. ورزشکاران می توانند برای حجم عضلات خود از آن استفاده کنند. کرم خاکی قرمز دارای ۱۵ درصد لیپید (چربی) می باشد که سرشار از اسید چرب های غیر اشباع با چگالی بالا است. چربی کرم خاکی دارای مقادیر زیادی. زیادی امگا3 ، امگا 6، امگا 9 می باشد که دارای نفوذ پذیری زیادی است و به سرعت جذب اندام ها می شود و می توان در کرم های جوان کننده و نرم کننده استفاده کرد. کرم ایزینیا فتیدا با داشتن 70 درصد پروتئین  برای تسکین دردهای مفصلی و کمردرد و همچنین تقویت موها و از بین بردن شوره سر استفاده می شود. همانطور که می دانید اگر کرم خاکی از وسط به دو نصف تقسیم شود به سرعت اندام خود را بازسازی می کند به همین علت خاصیت ترمیم کنندگی هم دارد و برای از بین بردن جای زخم و اسکار استفاده می شود. این روغن به دلیل بالا بردن گردش خون در ماساژ درمانی ها هم کاربرد دارد و به بهبود کار تمام اعضای بدن کمک می کند.

نکته قابل ذکر این است که امروزه برخی از فروشندگان ماده الانتوئین را به عنوان ماده ی تاثیرگذار  روغن خراطین معرفی کرده اند و ادعا می کنند که حجم دهندگی روغن خراطین به دلیل وجود این ماده است. الانتوئین دارای فعالیت کراتولیتیک می باشد. در کتاب ها و مقالات علمی از آن فقط به عنوان ضد التهاب، مرطوب کننده پوست یاد کرده اند که در بهبود لایه آسیب دیده خارجی پوست (اپیدرم) در مواقعی که پوست اسیب می بیند مانند زخم یا جراحی نیز دخالت دارد و می تواند تکثیر سلولی این بافت را منظم کند و هیچ ارتباطی به افزایش حجم ماهیچه ندارد.

چگونگی تاثیر روغن خراطین بر اندام

همانطور که می دانید افزایش گردش خون میتواند عامل اصلی بزرگ شدن و افزایش سایز اندام های زنان و مردان باشد. هنگامی که روغن خراطین بر روی پوست ریخته میشود و جذب آن ناحیه شده و گردش خون در اندام مورد نظر حدود ۱.۷۵ برابر خواهد شد. توجه داشته باشید که این روش حجم دهی به اندام هایی که دارای بافت اسفنجی هستند مفید است.

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره روغن خراطین و خواص آن نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: خراطین ، روغن خراطین ، خواص روغن خراطین ، روغن خراطین اصل ، عوارض روغن خراطین ، عوارض استفاده از روغن خراطین ، مضرات روغن خراطین ، گیاه خراطین ، طرز استفاده روغن خراطین ، ایا روغن خراطین واقعیت دارد ، فواید روغن خراطین