البرزسل

خاصیت روغن خراطین

نویسنده: تك طب
18 خرداد 98 ساعت 15:55
خاصیت روغن خراطین

خاصیت روغن خراطین
ابوعلی سینا روغن خراطین را به چندین منظور استفاده میکرد، از جمله درد گوش، رفع سنگ مثانه، رفع زردی شبیه یرقان، درمان بواسیر، شقاق مقعد، افزایش حجم اندام، ترمیم زخم و… البته به هر کدام از موارد مواد دیگری نیز ممکن است به روغن اضافه شود. عمدتا تفاوت در نوع بستر و ترکیبات دیگر است زیرا پودر کرم خاکی قرمز خشک شده در تمامی این نسخه ها مشترک است و بستر نیز حتما روغن طبیعی است.

در طب سنتی چینی از این چربی و پودر پیکر کرم خاکی قرمز برای کاهش استرس، کلسترول، بهبود درد مفصل ها، تب تیفوئید، التهاب مفاصل و… استفاده می شد. این روغن گردش خون درون رگ ها را نیز افزایش می دهد. در بسیاری از منابع خارجی که متاسفانه منابع معتبری هستند اما ناقص، استفاده از کرم خاکی قرمز به عنوان دارو برای اولین بار در سال ۱۳۴۰ میلادی حدود 6۵۰ سال قبل در هند عنوان شده است، سپس سال ۱۵۵۲ میلادی در چین،  اما ابوعلی سینا در بازه زمانی سال ۱۰۱۳ تا ۱۰۳۰ از این جاندار در نسخه های خود بهره جسته است که نشان می دهد در این زمینه ایران پیش قدم بوده است.

پروفسور رینولدز در مقاله ای که سال ۱۹۷۲ نوشته است اشاره می کند که طبیب های ایرانی در گذشته از کرم خاکی به عنوان دارویی معجزه آسا یاد می کردند. شیزن لی پزشک و داروساز معروف طب سنتی چین در قرن ۱۵ میلادی از عصاره کرم خاکی قرمز به منظور درمان بیماری های پوستی و استخوانی مانند: اگزما و استئومالاسیا استفاده کرده است که بیانگر نفوذپذیری و قدرت بالای این ماده در درمان می باشد. با دانستن این مطلب امروزه از آن برای حجیم کردن اندام های بدن مانند سینه، لب، گونه، باسن، حجیم کردن آلت تناسلی آقایان استفاده می شود. همچنین به علت کلاژن موجود در این نوع کرم برای از بین بردن چین و چروک پوست، خط اخم، خط خنده و خطوط پیشانی استفاده می شود. ورزشکاران می توانند برای حجم عضلات خود از آن استفاده کنند. کرم خاکی قرمز دارای ۱۵ درصد لیپید (چربی) می باشد که سرشار از اسید چرب های غیر اشباع با چگالی بالا است. چربی کرم خاکی دارای مقادیر زیادی. زیادی امگا3 ، امگا 6، امگا 9 می باشد که دارای نفوذ پذیری زیادی است و به سرعت جذب اندام ها می شود و می توان در کرم های جوان کننده و نرم کننده استفاده کرد. کرم ایزینیا فتیدا با داشتن 70 درصد پروتئین  برای تسکین دردهای مفصلی و کمردرد و همچنین تقویت موها و از بین بردن شوره سر استفاده می شود. همانطور که می دانید اگر کرم خاکی از وسط به دو نصف تقسیم شود به سرعت اندام خود را بازسازی می کند به همین علت خاصیت ترمیم کنندگی هم دارد و برای از بین بردن جای زخم و اسکار استفاده می شود. این روغن به دلیل بالا بردن گردش خون در ماساژ درمانی ها هم کاربرد دارد و به بهبود کار تمام اعضای بدن کمک می کند.

نکته قابل ذکر این است که امروزه برخی از فروشندگان ماده الانتوئین را به عنوان ماده ی تاثیرگذار  روغن خراطین معرفی کرده اند و ادعا می کنند که حجم دهندگی روغن خراطین به دلیل وجود این ماده است. الانتوئین دارای فعالیت کراتولیتیک می باشد. در کتاب ها و مقالات علمی از آن فقط به عنوان ضد التهاب، مرطوب کننده پوست یاد کرده اند که در بهبود لایه آسیب دیده خارجی پوست (اپیدرم) در مواقعی که پوست اسیب می بیند مانند زخم یا جراحی نیز دخالت دارد و می تواند تکثیر سلولی این بافت را منظم کند و هیچ ارتباطی به افزایش حجم ماهیچه ندارد
جهت خرید روغن خراطین اصل روی این لینک کلیک نمایید
لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خاصیت روغن خراطین نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: روغن خراطین و خواص آن ، فواید روغن خراطین ، خواص روغن خراطین ، خاصیت روغن خراطین ، روش استفاده از روغن خراطین ، تاثیر روغن خراطین بر اندام ، خواص روغن خراطین برای پوست ، تهیه روغن خراطین ،