البرزسل

علت کوچکی بیضه ها

نویسنده: تك طب
18 تیر 98 ساعت 14:47
علت کوچکی بیضه ها

علت کوچکی بیضه ها

هنگامی که بیضه ها تحت فشار شدید یا ضربه قرار بگیرند گاهی باعث ایجاد کبودی یا آسیب دیگری مثل پیچ خوردگی بیضه می شود که نتیجه ی آن کوچک شدن بیضه ها است. پیچ خوردگی بیضه ها باعث آسیب به طناب اسپرماتیک می شود. این آسیب معمولا در کودکان و پسران نوجوان اتفاق می افتد اما می تواند در هر سنی در طول خواب یا آسیب جسمی نیز اتفاق بیفتد.

بعضی از داروهایی که میزان تستوسترون را در بدن محدود می کنند باعث کوچکی بیضه ها می شوند. تستوسترون یکی از مهمترین علل بیضه های کوچک است. 

 استروئیدهای آنابولیک مصنوعی برای عضله سازی سریع نیز استفاده می شوند و چون بدن مقدار کافی از این هورمون را نمی سازد از تستوسترون مصنوعی استفاده می کنند، اما معمولا علت اصلی، عدم تولید تستوسترون، سن یا اشکال در سیستم های دیگر بدن است.

یکی دیگر از داروهایی که بیضه ها را کوچک می کنند، کورتیکواستروئیدها هستند که برای درمان برخی از بیماری ها مانند آسم، اگزما، آرتریت روماتوئید به کار می روند. یک نمونه از این دارو، پردنیزون است.

  افراد مبتلا به بی خوابی، کم خوابی یا خواب بی کیفیت، بیضه های کوچکتری داشتند. تحقیقات نشان داده است که علت این واقعیت این است که مردانی که در خواب شب وارد مرحله ی خواب عمیق نمی شوند، تستوسترون پایین تری دارند.

برای پیشگیری از این اختلال به طور مرتب بیضه خود را اندازه بگیرید . در صورت بروز حادثه ای که به بیضه ضربه یا آسیب وارد می شود حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

جهت سفارش دستگاه افزایش سایز اینجا کلیک کنید

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره علت کوچکی بیضه ها نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بیضه ، کوچکی بیضه ، مشکل بیضه ، علت کوچکی بیضه ها ، کوچک بودن بیضه ، کبودی بیضه ، ضربه خوردن به بیضه ، درد بیضه ، بیضه مرد ، درد بیضه راست ،