البرزسل

راه حل هایی برای مشکلات زناشویی

نویسنده: تك طب
1 تیر 98 ساعت 16:14
راه حل هایی برای مشکلات زناشویی

راه حل هایی برای مشکلات زناشویی

هر فردی که روابط عاشقانه را تجربه کرده باشد می داند که ممکن است هرازگاهی به اختلاف بخورند. این اختلاف‌نظرها ممکن است بزرگ یا پیش‌ پا افتاده باشد. در زیر به نکته‌هایی که کمکتان می‌کند راه‌حل‌های سازنده برای مشکلاتتان پیدا کنید آورده شده است.

بعضی وقت‌ها آدم‌ها از روش‌های غیرمستقیم برای بیان ناراحتی‌شان استفاده می‌کننداین روش‌های غیرمستقیم برای ابراز عصبانیت کارساز نیستند چون طرف‌مقابل متوجه می شود که همسرش ناراحت است ولی به درستی نمی‌فهمد که مشکل اصلی کجاست و چطور باید با آن برخورد کند و در نتیجه مشکل بدون راه حل باقی می ماند.وقتی درمورد یک مشکل صحبت می‌کنید باید سعی کنید از کلی‌گویی درمورد همسرتان دوری کنید. جملاتی مثل، «تو هیچوقت در کارهای خونه به من کمک نمی‌کنی» باعث می شود که همسرتان حالت دفاعی پیدا کند و سعی کند شکایت‌های مشابه از شما بکند و بحثتان را به هیچ‌جا نخواهند رساند.

از میان تمام حرف‌ های منفی‌ای که می‌توانید در یک دعوا به زبان آورده می شود، بدترین آن حرف ‌های تحقیرآمیز است. گاتمن دریافته است که تحقیر کردن اولین نشانه‌ ی طلاق است. حرف ‌های اهانت‌آمیز و تحقیرکننده حرف ‌هایی هستند که همسرتان را کوچک می‌کنند. رفتارهای غیرکلامی مثل پوزخند زدن هم جزو آن محسوب می‌شود و این حس را در همسرتان به وجود می آورد که از او متنفرید.

توجه داشته باشید اگر می‌خواهید بحثی مفید و اثربخش داشته باشید، باید هر بار روی یک موضوع مشخص بحث کنید. زوج‌های ناراضی معمولاً در طول بحث‌ها موضوعات مختلفی را وسط می‌کشند. باید بدانید که هر چه شکایت‌های بیشتری را وسط بکشید، احتمال اینکه بتوانید به راه حلی برای مشکلات خود برسید، کمتر می‌شود.

.

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره راه حل هایی برای مشکلات زناشویی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مشکلات زناشویی ، زناشویی ، مشاوره زناشویی ، راه حل های زناشویی ، نکات زناشویی ، رابطه زناشویی ، زندگی مشترک ، مشکلات زندگی مشترک ،