البرزسل

اندازه بیضه ها در افراد متاهل

نویسنده: تك طب
20 تیر 98 ساعت 13:26
اندازه بیضه ها در افراد متاهل

اندازه بیضه ها در افراد متاهل

اندازه بیضه ها قبل از ازدواج با بعد از ازدواج تفاوت چندانی ندارد و همچنین کوچکی و بزرگی بیضه ها ارتباطی با ظاهر افراد ندارد و ممکن است افراد با جثه ریز دارای بیضه هایی بزرگ باشند. اندازه بیضه ها همچنین ارتباط مستقیمی با افزایش سن ندارد و نمی توان توقع داشت که به عنوان مثال هر ساله چند میلیمتر به اندازه آن اضافه شود.

در بیشتر افراد بیضه راست از بیضه چپ بزرگتر است و این مسئله طبیعی است و برای مردان ایجاد مشکلی نمی کند و ربطی به نازایی هم ندارد.

علت اینکه بیضه چپ معمولا ازبیضه راست کوچک تر است به دلیل نزول دیرتر آن به سمت پایین در همان دوران جنینی است. به همین دلیل در صورت طبیعی بودن کارکرد بیضه ها، هیچ گونه شک به بیماری وجود ندارد.

توجه داشته باشید در برخی موارد تورم و جمع شدن مایع میان بافتی در بیضه راست ممکن است نشانه ای از بیماری بوده و توصیه می شود که به پزشک اورولوژی مراجعه شود.

در صورت بروز درد و یا شکل غیر طبیعی بیضه ها به پزشک خود مراجعه کنید تا پزشک شما اطلاعاتی در مورد نحوه شناسایی بیضه های سالم، نحوه مراقبت و کارهای لازم هنگام درد و علائم غیر طبیعی در اختیار شما قرار دهد.

مهم نیست که کدام بیضه بزرگ تر باشد، مهم این است که شما در هنگام نشستن، ایستادن یا حرکت در اطراف، نباید احساس درد کنید. همچنین حتی در صورت بزرگ تر بودن یکی از بیضه ها، در بیضه ها نباید قرمزی یا تورم داشته باشید. بنابراین در صورت بروز هر گونه  مشکل یا توده در بیضه ها حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

لطفا رای دهید (0 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اندازه بیضه ها در افراد متاهل نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: اندازه بیضه ها در افراد متاهل ، اندازه بیضه ها ، درد بیضه ، واریس بیضه ، بیضه سالم ، اندازه طبیعی بیضه ، درد بیضه راست ، درمان درد بیضه ، علت درد بیضه راست ، بیضه درد ، اندازه بیضه طبیعی